Diyarbakır Çınar oto kiralama

Diyarbakır ilinin Çinar ilçesinden araç kiralamak isteyen müşterilerimiz Çınardan Diyarbakır ilçe otogarından ücretsiz bir şekilde araç kiralama yapmaktayız çınar ilçemiz diyarbakır'ın en güzel ilçelerinden olmakla birlikte diyarbakır ve mardin ilini bağlayan ilçedir ilçenin araç ihtiyacını karşılayacak her hangi bir rent a car firması bulunmamaktadır. 

Çınar ilçesinden sizde araç kiralama yapmak isterseniz Diyarbakır merkezde bulunan şubelerimizden dileğiniz aracı hemen internet sitemiz üzerinden revervasyon yaparak ayırtabilirsiniz rezervasyon sonrası size geri dönüş yapılacaktır. Çınar İlçemize Gitmek isteyen müşterilerimiz Gezebilecekleri yerleri sizler için sıraladık ;

Süleyman Ağa Mağaraları

Aşağıkonak mahallesi yakınlarında Göksu Çayı kenarında halk arasında Karaçay denilen bölgededir. Kayalık olan yüksek bir dağ oyularak odalar açılmıştır. 2000 yıl öncesi izlerini taşımaktadır. Rivayete göre burada Süleyman Ağa adında birinin oturduğundan "Süleyman Ağa Mağaraları" denilmektedir.


Şikeftan Mağaraları

Aşağıkonak mahallesi yakınlarında Göksu çayı kenarındadır. Süleyman Ağa mağaraları tipinde olup, aynı döneme aittir.


Zerzevan Kalesi

Diyarbakır-Mardin Karayolu üzerinde olup, Demirölçek mahallesinin 1,5 km güneyindedir. Çevrenin en yüksek tepesi üzerinde kurulmuştur. Eskiden yer yer 70 metre yüksekliğinde surlarla çevrili olan Kaleden günümüze sadece kalenin ve konutların yıkılmış duvarları kalmıştır. Genel olarak Silifke'deki uzunca burç yerleşimini anmaktadır. Kalede yaşayanların içme suyu ihtiyaçlarını karşıladıkları Diyarbakır-Mardin Karayolu kenarında geçen dereye inen yeraltı tüneli kapanmıştır. İpek yolu üzerinde kurulan bu kalenin karakol görevi gördüğü tahmin edilmektedir. Kalenin ve surların taş boyları 2 metre, dar kenarları ise yarımşar metrelik dikdörtgen bloklardır.


Aktepe Minaresi

Aktepe mahallesindedir. Osmanlı döneminde kaldığı tahmin edilmektedir.Küllahı olamayan kesme taştan minarenin ait olduğu caminin birkaç kenar duvarı da yanında bulunmaktadır. Diyarbakır Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğünce tescili yapılmıştır.


Jüşnehamke Mağarası

Mardin yolu üzerinde bulunan göksü barajının alt kısmında bulunan H. kale mağarası çınarın en büyük ve uzun mağarasıdır. Aynı zaman karşısında bulunan mağara onların bir mahallesinin karşısında olmasından dolayı onların köy ismi olan "jüşnehamke" mağarası olarak da anılmaktadır.Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Ücretsiz Teslimat

Havalimanı Ve Şehir merkezinde Rezervasyon yaptığınız aracı ücretsiz Teslim alabilirsiniz

Ekonomik Fiyat

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.