Rent a car Erken Rezervasyon

Rent a car hizmetlerinin yaygınlaşması sayesinde aracı olmayan herkesin dilediği süre boyunca kullanmak üzere, hem de oldukça hesaplı fiyatlarla kiralaması mümkün oluyor. Bireysel ve kurumsal kiralama hizmeti sunan ve tek gün ya da bir yıllık dönem boyunca aracı kişiye kiralayan bu hizmetlerden özellikle ilk kez yararlanacak kişilerin bilmesi gereken bazı durumlar var.

Araç kiralamaya karar verdiyseniz öncelikle bu sektörde kaliteli hizmetlerini kanıtlamayı başarmış, profesyonel firmaları bulmalısınız. Kaliteli bir firmayla çalışmak yaşanabilecek sorunların oluşma ihtimalini düşürecek ve sorunlarla kolayca başa çıkılmasını sağlayacaktır.

Bu adımın ardından sözleşme koşullarına dikkat etmek de sürprizlerle karşılaşmamayı sağlayacaktır. Ek sürücüler için ücret ödenip ödenmemesi gerektiği, tek yön kiralamalarda teslim ücreti olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde aracı teslim etme sırasındaki yerde hiç de makul olmayan bir fiyat ödemek zorunda kaldığınızı öğrenebilirsiniz.

Araç rezervasyonunu yaptırırken iptal prosedürünün öğrenilmesinde fayda vardır. İptal etmek istendiğinde ekstra ücret ödemek zorunda kalabilir, sözleşme koşullarını incelemediyseniz de buna itiraz hakkınız olmayabilir.

Erken rezervasyon fırsatları rent a car hizmetlerinde büyük avantajlar sağlayan bir durumdur. Bazen bayram öncelerinde sunulabilen bu fırsatlarla çok uygun fiyatlarla araç kiralayabilir, uzun tatillerinizde şehirlerarası ulaşım araçlarını kullandığınızda yapacağınız masraftan az ya da eşit masraf yapabilirsiniz. Hem konforlu hem hesaplı hem de güvenli yolculuklar için tercih edilebilir.

Aracı kiralamadan önce kilometresini, herhangi bir arızası ve hasarı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Profesyonel şirketlerde bu kontroller eksiksiz yapılarak müşteriye öyle teslim edilir ancak yine de iki kat dikkatli davranmakta fayda vardır. Çünkü varsa bu arıza ve hasarlar sözleşmeye not düşülecek ve teslim ederken şirket yetkilileri tarafından kontrol edilecektir. Belirtilmemesi ve sözleşmede yer almaması halinde birtakım sorunlar yaşamanıza sebep olabilir.

Araç kiralama hizmetlerinde müşterilere sunulan fiyat her zaman anahtar teslim fiyatı değildir. Bu nedenle internetten gördüğünüz ilandaki fiyat ve ödemeniz gereken fiyat farklı olabilir. Çünkü anahtar teslim fiyatında birtakım ekstra ücretler de alınabilmektedir.

Kiralama sözleşmesine imza atmadan önce aracın tüm sigorta, kasko ve bakımlarının eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir. Kaza ya da arıza durumunda cebinizden masraf çıkmasını istemiyorsanız, bu hususa da çok dikkat etmelisiniz.

Eğer çocukla seyahat edecekseniz, trafikteki yasal zorunluluklar gereğince çocuk koltuğu talep etmeniz gerecektir. Rent a car firmasını bunu iletmek büyük fayda sağlayacaktır. Bununla da sınırlı kalmayıp aracın hava yastığı, ABS, emniyet kemeri gibi güvenlik ekipmanlarının sağlamlığı ve eksiksiz olmasının da kontrol edilmesi gerekmektedir. Özellikle şehirlerarası kiralama yapacak olursanız, 3 yaşından büyük araçları tercih etmemeye, kalabalık olacaksanız bunu firmaya belirterek geniş hacimli araçları kiralamaya özen gösteriniz.

Bahsettiğimiz gibi güvenli bir firmayla, sorunsuz ve hesaplı bir araç kiralama hizmeti talep ederseniz City rent a Car Diyarbakır merkez şubemizi veya web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Ücretsiz Teslimat

Havalimanı Ve Şehir merkezinde Rezervasyon yaptığınız aracı ücretsiz Teslim alabilirsiniz

Ekonomik Fiyat

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.