Sıkça Sorulan Sorular

Hangi şehirlerde ofislerimiz var ? Sitemizde belirtilen Satış ve Servis Noktalarımızın dışında şubemiz yoktur.  Sadece bu sitede belirtilen adres ve telefonlarımız geçerlidir. Sürekli yenilediği araç filosu ve tecrübeli personeli ile sektöründe kaliteli ve güvenilir çalışmalarıyla referans gösterilen bir şirket ve marka oluşumuz dolayısıyla internet ortamında onayımız alınmadan farklı farklı şehirlerde ve noktalarda Bumerang adres ve telefonları gösterilmektedir. Diğer sitelerde verilen bu yanlış adres ve telefonlardan şirketimiz sorumlu değildir.


Bana indirim yapar mısınız ? Sitemizdeki fiyatlar sürekli güncellenebilmektedir ; boştaki mevcut araçlarımız , önümüzdeki günlerde dönecek araçlarımız, rezervasyonların yoğunluğu veya durgunluğu değerlendirilerek hem şirketimizi hem de müşterilerimizi memnun etmeye yönelik fiyat ayarlaması yapılmaktadır. Bu nedenle minimum seviyede tuttuğumuz kira bedelleri için lütfen ayrıca indirim istemeyiniz.


 Kaza olması durumunda aracın tamirde geçirdiği günler için para alıyor musunuz ?  Günlük Araç kiralama ücretinin %50 si şeklinde ücret alınır. Fakat aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında yada yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde; aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur.  Her hangi kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracı öder. Araçlarımız kiralama şirketimizin kendi öz malı olduğundan başka şahıslardan temin edilmiş aracımız bulunmamaktadır.

 

 Arabalarınız son model mi ? Modelleri düşük olursa fiyatı etkiliyor mu? Araçlarımız  2015 - 2016 ve 2017 modeldir. 2 yaşını aşan araçlar sürekli olarak arıza çıkarmaya başladıkları ve daha çok bakıma ihtiyaç duydukları için filomuzdan çıkarılmaktadırlar. Dolayısıyla çok düşük model aracımız bulunmamakta ve fiyatlarımız farklılık göstermemektedir.

 

 Rezervasyon yaptırdığım aracı kesinlikle alabiliyor muyum ? Önceden ayırttığınız araç o tarihte müsait değilse bir üst segment araç aynı fiyattan verilecektir. 

 

 Havaalanına oto teslim ve geri iade edilebilir mi ? En az 5 gün kiralamalarda uçuş bilgilerinizi ( havayolu şirketinin adı , kalkış yeri ve tahmini iniş saati veya uçuş numarasını ) bildirmeniz durumunda bir personelimiz sizi karşılayıp aracınızı teslim edip teslim alacaktır. ..:: 24-Saat::..

 

 Sözleşme doldurulurken neler gerekmekte ? Ehliyet ( yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport ),adres ve telefon bilgileriniz sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir. Ödediğiniz kira bedelini ve depoziti de gösteren oto kopili sözleşmemizin bir nüshasını mutlaka isteyiniz.

 

 Kaza halinde yerine araç gönderiyor musunuz? Standart fiyat uygulamalarımızda kaza halinde muadil araç göndermek zorunluluğundayız. Ancak özel fiyat talebinde bulunulan sözleşmelerde bu uygulamamız yoktur.


 Bir aracı en fazla ne kadar süre ile kiralayabilirim ? Bu konuda herhangi bir sınırlamamız yoktur.

 

 Araç parkınızda olmayan araçları da sağlayabiliyor musunuz ? City rent a car filosunda en çok talep gören modeller bulundurmaktadır. Uzun süredir otomobil kiralama sektöründe bulunan şirketimiz isteklerinize uyacak farklı araçları da en doğru yerlerden temin edebilmektedir. 4x4 jeep, pick-up, minibüs, panelvan, lüks otomobil,...vs bize sormadan kiralamayın. 

 

 Otomobili arkadaşlarım sürebilir mi? Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi; ( ek herhangi bir ücret alınmaz ) ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. 

 

 L C F sigortası nedir ? L C F ( Lastik Cam Far ) kaza haricinde bu bölgelerde oluşan ve kaza raporu gerektirmeyen küçük hasarları (cam,far çatlağı , kaportadaki çizik...v.s) karşılayan kasko dışı mecburi olmayan bir fondur. Günlük 5 Euro ( kiralama başına en fazla 30 Euro) ekstra ödeyerek bu fondan yararlanabilirsiniz

 

 Neden depozit ödüyorum ? L,C,F sigortası istemeyen ve nakit ödeme yapan müşterilerimizden kira 200 Euro depozit alınmaktadır. (Alınan depozit araç teslimatındaki kontrollerden sonra müşteriye iade edilmektedir.) Ancak rezervasyon yaptırmış olduğunuz ofisimizden depozit alınmaması talebi gelirse ödeme yapma zorunluluğunda değilsiniz. 

 

 Aracı farklı şehirde iade edebilir miyim ? Kiraladığınız aracı farklı bir ofisimizde ( Ankara, İstanbul, İzmir, veya Antalya'da) teslim etmeniz gerekiyorsa 1 haftaya kadar kiralamalar için 130 Euro , daha uzun kiralamalarda 100 Euro tek yön ücret farkı uygulanır. Ofislerimizin dışındaki farklı şehirlerde teslimat yapmanız gerekiyorsa bu şehirler için geçerli olan fiyatlarımızı öğrenmek için ofislerimizi arayabilirsiniz.

 

 Aracın bakımlı olduğu konusunda size güvenebilir miyim ? Aracın kirada iken mekanik sorun çıkarması bizlere hem ekonomik hem de personel açısından ek maliyet getirmektedir. Bu nedenle araçlarımızın periyodik olarak tüm bakımları anlaşmalı servislerimiz tarafından takip edilmektedir. 

 

 Aracın deposunu full teslim ediyor musunuz ? Araçlarımızın tamamının yakıt deposunu sürekli dolu tutabilmek maalesef mümkün olamamaktadır. Bu nedenle aracın yakıt durumu sözleşmeye kaydedilir ve dönüşte yaklaşık aynı miktar benzin iade etmeniz istenir.

 

 Dizel veya LPG li arabanız var mı ? Türkiye'de LPGli otoların kapalı otoparklara girmesi yasak olması ve çok fazla arıza yapmaları nedeniyle LPG li aracımız yoktur.

 

 Kiraladığım araç ile yurt dışına çıkabilir miyim ? Bu maalesef mümkün değil.

 

 Şoförlü araç kiralayabilir miyim ? Tecrübeli şoförlerimizle şoförlü Araç Kiralama servisi vermekteyiz.Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Ücretsiz Teslimat

Havalimanı Ve Şehir merkezinde Rezervasyon yaptığınız aracı ücretsiz Teslim alabilirsiniz

Ekonomik Fiyat

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.